Read Benimle Tanışmadan Önce by Julian Barnes Free Online


Ebook Benimle Tanışmadan Önce by Julian Barnes read! Book Title: Benimle Tanışmadan Önce
The author of the book: Julian Barnes
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: 2002
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 363 KB
City - Country: No data
Loaded: 1938 times
Reader ratings: 7.7

Read full description of the books:Julian Barnes, Benimle Tanışmadan Önce adlı romanında saplantılı bir kıskançlık öyküsünü konu edinerek insan beyninin arkaik alt katmanlarını büyüteç altına alıyor. Acaba, böyle bir arkeolojik usyürütmenin sonunda en kültürlü insanın bile eninde sonunda sürüngensi denebilecek bir beyin taşıdığı sonucuna varılabilir mi? Acaba Kültür ve Uygarlık kavramlarının yaratıcısı olmakla övünen insanoğlu, cinsellik denilen o gizemli alan söz konusu olduğunda Kültür’ü tümüyle bir yana bırakıp her seferinde içgüdülerinin karanlık mağarasına mı dönmektedir? Kültür ve içgüdüler uzlaştırılabilecek olgular mıdır ya da böyle bir uzlaşım mümkün olabilirse bu, insanoğlu tarafından ne dereceye kadargerçekleştirilebilir?.. İşte Julian Barnes elinizdeki romanında bu tür zorlu soruların yanıtlarını arıyor.

Bir tarihçi olan Graham Hendrick, anlaşmakta güçlük çektiği eski karısı Barbara’dan ayrılarak, sevimli Ann’le evlenir. Ann’i çok seven Hendrick karısının üzerine fazla düşmekte, ayrıca kendini çok talihli bir erkek olarak görmektedir. Ne var ki, eskiden vasat filmlerde oynamış ikinci sınıf bir sinema oyuncusu olan karısının filmlerdeki sevişme sahnelerini zina olarak algılayan Graham’ın mutluluğu büyük bir darbe alır; kıskançlığı tam bir saplantıya dönüşür, en küçük ihanet kuşkuları birer karabasan olur çıkar. Karısının eski âşıklarının ona hediye etmiş olduğu kitapları inceler, eski filmlerini tekrar tekrar seyreder, hayalinde olmadık şeyler canlandırır. Belki de karısının kendisiyle tanışmazdan önceki hayatı aslında o denli önemli değildir, geçmiş boyutu insan hayatının varolan tek boyutu değildir, ama olup bitenlere bir de “tarihçi” gözüyle baktığında her şey bambaşka bir görünüm almaktadır...J

Julian Barnes her zamanki ironisiyle çok özel yazınsal tadlar içeren bir kıskançlık öyküsünü anlatıyor.


Download Benimle Tanışmadan Önce PDF Benimle Tanışmadan Önce PDF
Download Benimle Tanışmadan Önce ERUB Benimle Tanışmadan Önce PDF
Download Benimle Tanışmadan Önce DOC Benimle Tanışmadan Önce PDF
Download Benimle Tanışmadan Önce TXT Benimle Tanışmadan Önce PDFRead information about the author

Ebook Benimle Tanışmadan Önce read Online! Julian Patrick Barnes is a contemporary English writer of postmodernism in literature. He has been shortlisted three times for the Man Booker Prize--- Flaubert's Parrot (1984), England, England (1998), and Arthur & George (2005), and won the prize for The Sense of an Ending (2011). He has written crime fiction under the pseudonym Dan Kavanagh.

Following an education at the City of London School and Merton College, Oxford, he worked as a lexicographer for the Oxford English Dictionary. Subsequently, he worked as a literary editor and film critic. He now writes full-time. His brother, Jonathan Barnes, is a philosopher specialized in Ancient Philosophy.

He lived in London with his wife, the literary agent Pat Kavanagh, until her death on 20 October 2008.
(Wikipedia)Reviews of the Benimle Tanışmadan Önce


MATTHEW

Very controversial Vpechalenija

ELLIOT

One breath reads!

JESSICA

Total disappointment

REUBEN

Not impressed

LOLA

My life was divided into two halves: before and after reading the book!
Add a comment
Download EBOOK Benimle Tanışmadan Önce by Julian Barnes Online free

PDF: benimle-tanmadan-nce.pdf Benimle Tanışmadan Önce PDF
ERUB: benimle-tanmadan-nce.epub Benimle Tanışmadan Önce ERUB
DOC: benimle-tanmadan-nce.doc Benimle Tanışmadan Önce DOC
TXT: benimle-tanmadan-nce.txt Benimle Tanışmadan Önce TXT