Read Černý & modrý by Ian Rankin Free Online


Ebook Černý & modrý by Ian Rankin read! Book Title: Černý & modrý
The author of the book: Ian Rankin
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Edition: BB art
Date of issue: 2003
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 6.33 MB
City - Country: No data
Loaded: 2388 times
Reader ratings: 5.3

Read full description of the books:Osmá kniha série Inspektor Rebus.

Typické rysy Rankinových úspěšných a čtivých detektivek, jejichž osobitým hrdinou je skotský policista detektiv inspektor John Rebus, se v Černém a modrém projevují ještě výrazněji zejména proto, že Rebus zde souběžně řeší čtyři obtížné kriminální případy za nelehké situace, kdy sám je objektem vnitřního policejního vyšetřování vedeného člověkem, jehož právě obvinil z braní úplatků. Rebusovi komplikuje život také televize. Redaktoři odhalují omyl ve výkonu spravedlnosti a v očích milionů diváků by se Rebus mohl stát zločincem. Jediná chyba tak může mít za následek mučivou a pomalou smrt, nebo - což by bylo mnohem horší - by Rebus mohl přijít o svou práci.
Českého čtenáře jistě také zaujme doba a prostředí, ve kterém se tyto dramatické děje odehrávají: šedesátá a devadesátá léta dvacátého století ve Skotsku. Je zde realisticky a barvitě zachycen život nejen ve třech největších skotských městech, ale i daleko na severu - na řídce obydlených a u nás málo známých Shetlandských ostrovech. Rankinův Rebus musí podniknout obtížnou cestu do končin ještě vzdálenějších - na ropnou plošinu v Severním moři, což nám dává vzácnou příležitost seznámit se s průběhem a důsledky skotského ropného boomu.

Černý & modrý je také jedním ze čtyř Rankinových detektivních příběhů, které úspěšně uvedla na obrazovku britská televize ITV. Patří k Rankinovým detektivním románům oceňovaným jak odbornou kritikou, tak čtenáři v mnoha zemích, zejména ve Velké Británii a v USA. Právě za toto dílo byla autorovi udělena nejvyšší britská cena tohoto žánru - Zlatá dýka.


Download Černý & modrý PDF Černý & modrý PDF
Download Černý & modrý ERUB Černý & modrý PDF
Download Černý & modrý DOC Černý & modrý PDF
Download Černý & modrý TXT Černý & modrý PDFRead information about the author

Ebook Černý & modrý read Online! AKA Jack Harvey.

Born in the Kingdom of Fife in 1960, Ian Rankin graduated from the University of Edinburgh in 1982 and then spent three years writing novels when he was supposed to be working towards a PhD in Scottish Literature. His first Rebus novel was published in 1987; the Rebus books are now translated into 22 languages and are bestsellers on several continents.

Ian Rankin has been elected a Hawthornden Fellow. He is also a past winner of the Chandler-Fulbright Award, and he received two Dagger Awards for the year's best short story and the Gold Dagger for Fiction. Ian Rankin is also the recipient of honorary degrees from the universities of Abertay, St Andrews, and Edinburgh.

A contributor to BBC2's Newsnight Review, he also presented his own TV series, Ian Rankin's Evil Thoughts, on Channel 4 in 2002. He recently received the OBE for services to literature, and opted to receive the prize in his home city of Edinburgh, where he lives with his partner and two sons.

http://us.macmillan.com/author/ianrankin


Reviews of the Černý & modrý


LUCAS

The best ... And the most interesting, bright, fascinating ...

KAI

Book will go one time.

VIOLET

Black and White

ELLIOT

The book is really worthy of the bestseller!

MARYAM

He does not stop applaud author and his works.
Add a comment
Download EBOOK Černý & modrý by Ian Rankin Online free

PDF: ern-amp-modr.pdf Černý & modrý PDF
ERUB: ern-amp-modr.epub Černý & modrý ERUB
DOC: ern-amp-modr.doc Černý & modrý DOC
TXT: ern-amp-modr.txt Černý & modrý TXT