Read Dedem Kurt Seyit ve Ben by Nermin Bezmen Free Online


Ebook Dedem Kurt Seyit ve Ben by Nermin Bezmen read! Book Title: Dedem Kurt Seyit ve Ben
The author of the book: Nermin Bezmen
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Edition: Destek Yayınları
Date of issue: 2014
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 39.61 MB
City - Country: No data
Loaded: 1705 times
Reader ratings: 5.9

Read full description of the books:Canım dedem Kurt Seyit,

Seninle hiç rastlaşmadık!

Ben doğmadan çok önce, sen buralardan göçüp gitmiştin, hayatımın kahramanı olacağını bilmeden, kendi ölümünü kendin seçip isteyerek, geride derin yaralar açıp terk etmiştin her şeyi ve herkesi... Çocukluğumdan beri annemden ve anneannemden dinlediğim bütün masalların kahramanları arasında benim en hayran olduğum sadece sendin. Senin harika bir öykü kahramanı olacağını düşünürdüm, hakkında anlatılan onca şeyi dinlerken... Küçük, camekânlı büfenin üzerinde, çerçeve içinde duran sepya fotoğrafın, başkalarından dinlediklerimin çok ötesinde uzun öyküler anlatırdı bana sessizce.

İskemleyi büfenin önüne çeker, dirseklerimi dayayıp uzun uzun seyrederdim; çarlık üniforman, çizmelerin, kılıcınla çektirdiğin o fotoğrafı. Seni, daha üç yaşındayken ve inan bana o yaşında hiçbir çocuğun dedesini sevemeyeceği kadar çok seviyordum, sadece bana fısıldadıklarından dolayı. Sen benim için, artık ulaşamayacağım, kaybolmuş bir zamanın, sınırları değişmiş, o gün için hiç gidemeyeceğim bir ülkenin, kitabı hiçbir zaman yazılmamış isimsiz bir kahramanıydın. Hem uzak bir masal zamanda kalmış, hem de kendime çok yakın hissettiğim, hüzün veren bir kayıptın...

Erkeklerin kadınlarını baş tâcı ettikleri, kadınların erkeklerinin sevgi dolu yoldaşları oldukları bir aile geçmişimin masalsı kahramanı dedem Kurt Seyit'le beraber yaşadığım ruhsal yolculuğun hikâyesi… Benim Matruşka zamanlarım…


Download Dedem Kurt Seyit ve Ben PDF Dedem Kurt Seyit ve Ben PDF
Download Dedem Kurt Seyit ve Ben ERUB Dedem Kurt Seyit ve Ben PDF
Download Dedem Kurt Seyit ve Ben DOC Dedem Kurt Seyit ve Ben PDF
Download Dedem Kurt Seyit ve Ben TXT Dedem Kurt Seyit ve Ben PDFRead information about the author

Ebook Dedem Kurt Seyit ve Ben read Online! Nermin Bezmen, Antalya'da doğdu. Maçka İlkokulu'nda okuduktan sonra, Atatürk Kız Lisesi'ne gitti. Son sınıfta Amerika'dan burs kazandı. Amerika dönüşü, İstanbul Üniversitesi Sultanahmet Sevk ve İdarecilik Yüksek Okulu'na gitti ve 1974 yılında mezun oldu.

Şiir, resim ve Türk süsleme sanatları ile ilgilendi. Yazarın onu aşkın kitabı vardır. Bunlardan bazıları; 'Sırça Tuzak','Zihnimin Kanatları','Turkuaz'a Dönüş','Sır','Kırk Kırık Küp've'Mengene Göçmenleri'dir. Yazar, son olarak'Bizim Gizli Bahçemizden'adlı kitabını yazdı.

Minyatür ustası, özgün baskı sanatçısı, restoratör ve yazar Nermin Bezmen, aynı zamanda atölyesinde yetişkinlere ve çocuklara 25 yıldır resim dersi vermektedir.

TRT’de canlı yayın sunuculuğu, çeşitli dergilerde köşe yazarlığı, dizi röportajlar, panel-organizasyon-yönetimi ve halkla ilişkiler ve yoga eğitmenliği de yapan Nermin Bezmen roman yazmaya 1991 yılında başladı.

Daha çok uzun süren araştırmalardan sonra yazdığı tarihi romanlarıyla tanınan Nermin Bezmen, roman ve öykülerindeki karakter analizleri, gerçekçi anlatımı ve ustalıklı kurgusuyla kısa sürede kendisine azımsanmayacak bir hayran kitlesi kazandırdı ve kitapları aylarca çok-satarlar listelerinde kaldı.

Başlıca eserleri:
Uyandıran Aşk (şiir, 1991), Kurt Seyt & Shura (roman, 1992. İngilizce ve Türkçe), Kurt Seyt & Murka (roman, 1993), Mengene Göçmenleri (roman, 1994), Zihnimin Kanatları (denemeler, 1995), Turkuaz’a Dönüş (derleme, roman, 1996), Bir Gece Yolculuğu (fantastik roman, 1999), Bir Duayenin Hatıratı (derleme-anı, 2002), Sır (roman, 2006), Kırk Kırık Küp (hikâye, 1999, 2006), Aurora’nın İncileri (roman, 2007), Sırça Tuzak (roman, 2007).


Reviews of the Dedem Kurt Seyit ve Ben


LUCAS

From disgust to delight!

HENRY

How many times did I read ...-not boring! )))

KATIE

Just a terrific book.

JAMES

There are clear drawbacks

ELSIE

Total disappointment
Add a comment
Download EBOOK Dedem Kurt Seyit ve Ben by Nermin Bezmen Online free

PDF: dedem-kurt-seyit-ve-ben.pdf Dedem Kurt Seyit ve Ben PDF
ERUB: dedem-kurt-seyit-ve-ben.epub Dedem Kurt Seyit ve Ben ERUB
DOC: dedem-kurt-seyit-ve-ben.doc Dedem Kurt Seyit ve Ben DOC
TXT: dedem-kurt-seyit-ve-ben.txt Dedem Kurt Seyit ve Ben TXT